نبض کنسرت های ایران دست چه کسانی است؟ + عکس

این روزها حرف و حدیث بسیاری پیرامون برپایی کنسرت های پاپ در کشور مطرح است، که از این میان میتوان به مسائلی چون « قیمت بالای بلیط ها» ، «هزینه های متحمل شده تهیه کننده ها»، «تعداد انگشت شمار تهیه کننده های موسیقی» و «کیفیت خوانندگی خواننده ها و سالن های کنسرت» اشاره کرد.
در ادامه در معرفی تهیه کنندگان فعال که بخشی از آن «خبرگزاری برنا» اقتباس شده است، نگاهی گذرا به معرفی فعال‌ترین تهیه کننده‌های این روز‌های موسیقی پاپ کشور شده است

محسن رجب پور، یکی از قدیمی‌ها در عرصه تهیه کنندگی موسیقی پاپ ایران است که توانست با شرکت «ترانه شرقی» گروه آریان را به شهرت برساند و اسم و رسمی برای خود رقم بزند. نحوه عملکرد او ساده است، اما برای هر کسی امکان پذیر نیست.
اولا هوش موسیقی عجیبی در شناسایی خوانندگانی دارد که میداند در میان عموم مردم می‌توانند به شهرت برسند.
بنیامین یکی از این نمونه‌ها بود که تا دو آلبوم اول خود به شدت محبوب بود و پر فروش در آلبوم سوم، اما در ادامه راه  رجب پور با بنیامین قطع همکاری کرد و  کشف بعدی رجب پور، حامد همایون بود و حالا نیز شنیده شده طبق فرمول خود روی سه چهره جدید در حال کار است. یکی از این خوانندگان «امیر عظیمی» نام دارد.

میلاد ماهان راد

 میلاد ماهان راد، مدیرعامل شرکت فرهنگی «آراد» که این موسسه به نوعی بنیان گذار (یا شروع کننده) فعالیت مدرن در نحوه برپایی کنسرت‌های موسیقی است که کار‌های خاص، جدید و نوآوری در اجرا و استیج خواننده‌های این شرکت، این روز‌ها زبانزد شده است و آرام آرام این شرکت به یکی از قطب‌های معرفی پدیده‌های جدید موسیقی تبدیل شده است، «آرش و مسیح»، «شهاب مظفری» و «علی یاسینی» جزو خوانندگانی است که میلاد ماهان راد با شرکتش به نام «آراد» به مارکت موسیقی معرفی کرده و مشغول آماده سازی چند نفر دیگر نیز هست، البته ناگفته نماند رضا صادقی نیز به تازگی همکاری خود را با شرکت آراد آغاز کرده است.
همچنین شرکت «آراد» از ابتدا با راه اندازی سایت بلیط فروشی اختصاصی خود، توانست نسبت به سایر همکاران خود از امتیاز ویژه ای برخوردار باشد.

 

صدرالدین حسین خانی، مدیرعامل شرکت شرکت ایرانگام یکی از باسابقه‌ترین تهیه کنندگان موسیقی در کشور است که علاوه بر تهیه کنندگی کنسرت‌های محمد علیزاده، در تولید و انتشار آثار موسیقی اصیل ایرانی هم فعالیت چشمگیری داشته است.

حسن اردستانی، مدیرعامل شرکت «آوازی نو» است و پشت سر گروه‌های پرطرفدار این روز‌ها یعنی ماکان بند، پازل بند او قرار دارد و حمید هیراد و حسین درخشنده نیز محصول تیم کاری او هستند.

حسین اردستانی مدت‌ها به عنوان سرپرست صدابرداری سالن برج میلاد به فعالیت می‌پرداخت.

 

محمدرضا خانزاده، او هم جزو قدیمی‌ها است که با ابتکارات خود تلاش می‌کند همچنان در مارکت موسیقی پاپ باقی بماند. محمدرضا خانزاده مدیریت شرکت «اکسیر نوین» را به عهده دارد. سایت فروش اینترنتی بلیت کنسرت‌ها و همایش‌ها را نیز راه انداخت.

اکسیر نوین توانست «ایلیاس» خواننده مشهور ترکیه‌ای را به ایران بیاورد و چند شب در جزیره کیش کنسرت برگزار کند.

برگزاری کنسرت گروه «کولی‌های اسپانیا» نیز توسط او انجام شد که طرفداران زیادی پیدا کرد.

محمدرضا خانزاده فعلا تمرکز و انرژی خود را روی «امیر عباس گلاب» گذاشته و کنسرت هایش تماما سولد آوت می‌شوند.

کنسرت‌های محمد رضا گلزار و بابک جهانبخش نیز محصول اوست. گفته میشود او همچنین در حال تدارک برای برگزاری کنسرت دو خواننده جدید به نام «بابک مافی» و «علی دیباج» است که امید زیادی دارد مانند «امیر عباس گلاب» پر طرفدار شود.

برادران حاتم پور که مدیریت شرکت «آوای فروهر» را به عهده دارند در ابتدای کار خود تصمیم گرفتند دست روی چهره‌های شناخته شده بگذارند و با سرمایه بالای خود تهیه کنندگی و برگزاری کنسرت‌های خوانندگان پاپ را بر عهده بگیرند.

محسن یگانه، زانیار و در مقطعی نیز سیروان با او همکاری می‌کردند و از پرداخت هایش نیز بسیار راضی هستند.

این برادران البته در سال‌های اخیر نیز روی به کشف چهره‌های جدید آورده اند و «بهنام بانی» محصول تیم آنهاست. شنیده می‌شود در حال برنامه ریزی برای روی کار آوردن چند چهره جدید نیز هستند.

رسول ترابی مدت‌ها به عنوان خبرنگار موسیقی در مطبوعات مشغول به کار بود، اما آرام آرام به سمت مدیر برنامه‌های خوانندگان و سپس تهیه کنندگی موسیقی روی آورد.

رسول ترابی با شرکت «آوای دوران» توانست «اشوان» را به مارکت موسیقی معرفی کند و تجربه موفقی بر جای بگذارد. مهدی جهانی و گروه سون نیز فعلا در حال فعالیت با او هستند.

 

جلیل پور ، تهیه کننده موسیقی نیز سعی می‌کند با چهره‌های جدید موسیقی پا به عرصه بگذارد و علاقه خاصی به گروه‌های مختلف و تلفیقی دارد. شرکت موسیقی محمد جلیل پور بانام «آوای هنر» گروه‌هایی مانند «ایوان باند» و «آوان» را مدیریت کرده و روزبه بمانی نیز در حال همکاری با اوست.

افکار خود را به اشتراک گذارید

جای گذاشتن کد تبلیغ از
قابچین