نکاتی برای شروع خوانندگی(1)

 

 

 

 

 

 

نکاتی برای شروع خوانندگی

نکاتی برای شروع خوانندگی

مجوز خوانندگی

طبق تجارب وبسایت مجوز اهنگ وقتی خواننده ای با استعداد تصمیم به خواندن میگیرد و یا به هرجهتی خواندن بلد است و یا نوازنده است و یا استعدادی خدادادی دارد با علاقه شدید خود و یا به پیشنهاد اشنایان تصمیم به خواندن میگیرد.

مجوز خوانندگی

وقتی با متخصص اینکار اهنگساز و یا نوازنده و صدابردار حرفه ای مشورت میکند و قصد خواندن اولین ترک خود را دارد میفهمد که باید علم خواندن رو یادبگیر: درمورد خواندن تحریر صحیح ؛سلفژ و تا اندازه ای تیوری موسیقی چیزهایی هست که خواننده باید با تمرین ،تکرار و اموزش فرابگیرد که اینجاست که خواننده هدف خود را میگیرد که پا به میدان بگذارد .

گاهی وقت ها اولین دغدغه هزینه های مالی است و گاهی هم اینطور نیست!!! گاهی انقدر استعداد داری که بتوانند کشفت کنند ؛گاهی انقدر استعداد داری اما حوصله نداری ؛اما استعدادیاب نداری!!گاهی هم فکر میکنی خیلی خوبی !!!

مجوز خوانندگی

در مورد اول که ادامه کار مشخص است نمونه بارزی از خواننده های مارکتینگ ایران که پول دارند اما انچنان صدایی ندارند .خیلی کم پیدا میشوند پول زیاد و استعداد عالی را هردو داشته باشند.

مجوز خوانندگی

وقتی کاری به جایی میکشد که استعداد داری و خیلی راحت در استعداد یابی ها شرکت میکنی و معرفی میشوی به مارکتینگ موسیقی و برای مدیر برنامه ها و تهیه کننده ها ذخیره میمانی تا برندت کنند

اما گاهی وقت ها استعداد داری اما باید خودت بدوی تا شتاخته بشی که خیلی ها این مدلی با خوانندگی مواجه میشوند که تنها راه موفقیتشان امید امید امید و تلاش کردن است .اساس شکست خوردن در این قسمت نا امیدی یا گوش کردن به حرف افراد غیر متخصص است .

 

میخواهیم این مورد را بیشتر باز کنیم چون در جامعه ما این شرایط بیشتر به چشم میخورد و ما هم به شما میگوییم که چه اتفاقاتی میتواند برایتان بیفتد از سیر تا پیاز و نحوه ورود به مارکتینگ موسیقی از مجوز کنسرت و مجوزموسیقی هایتان گرفته تا اجراهای خارج از کشور و خانه لوکس و…

اولین چیزی که باید به ان توجه کنیم این است که تا وقتی برای هزینه ترک زحمت نکشیم واقعا قدر ان را نمیدانیم .همیشه گفته ایم یک ترک حرفه ای با چندین ماه وقت صرف کردن بهتر از نشر چند ترک هول هولکی است .

 

 

ابتدا باید برای شروع ترک پس از اطمینان از استعداد خود ؛رابطه هایتان را قوی کنید ؛اگر میتوانید شاعری پیدا کنید که حمایتتان کند ؛تنظیم کننده ای که اگر واقعا استعدادش را دارید تا اخر کار حمایتت کند (نه این که مجانی کار کند بلکه راه بیاید و از جون و دل مایه بگذارد )

برای صفر تا صد ترک خود برنامه ریزی و تمرین کنید ؛قبل از خواندن بارها تمرین کنید ؛حواستان باشد استودیو جای عوض کردت شعر و تحریر و تغییرات و… نیست . قبل از ضبط اصلی با ناظر ضبط و یا کسی که موسیقی و سلفژ میداند ارتباط برقرار کنید و از او کمک بگیرید .

 

 

 

 

 

فراموش نکنید کسی که هنوز شعرش را حفظ نکرده و روی کاغذ نوشته و از روی ان میخواند وقت کافی برای تمرین صرف نکرده است .

بگذارید پس از ضبط میکس من با ارامش کارش را انجام دهد ؛عجله نکنید چون عجله دشمن کار حرفه ای است ؛فقط یک خواننده مبتدی میتواند هرروز سراغ اهنگش را بگیرد و بگوید زودباش زودباش میخواهم ببینم چه خواندم….

اگر اول کار هستید سلیقه میکس من رو بپذیرید شاید شما فقط خودتون رو با برندها مقایسه میکنید و تصوراتتون رو میخواهید روی کارتون بنشونید که البته میکس من میداند که صدای شما قابلیت چه نوع افکتی را دارد .

بعضی وقتا ها میگوییم تازه توی 2-3 کار اول خواننده تازه کار محک میخورد و تازه میفهمد چی بخواند چه مدل بخواند و یا مخاطبانش چه دوس دارند ؛پس عجله نکنید ؛سریع دنبال نتیجه نگردید

کار را با تک ترک شروع کنید ؛بارها دیده ایم افراد تازه کار همان اول بفکر ساخت البوم هستند .

 

 

 

 

بعد از اتمام ترک ها و اخذ مجوزهای لازم برای ترک (اگر دوست داشتید کارتان رسمی و به ثبت رسیده باشد) حتی میتوانید ان را پیشواز قرار بدهید و از طریق اهنگ پیشواز اطرافیان را سوپرایز کنید که ان قضیه اش جداستو به زودی بهش میپردازیم .

سعی کنید دیده شوید

از این به بعد باید به فکر دیده شدن باشید ممکن است در شهرتان برنامه جشنواره و جنگ طنر و یا برنامه ولادتی برگزار شود سعی کنید بفهمید کدام ادارات در برگزاری اش نقش دارند و پیگیری کنید قرار حضوری بگذارید و ترکتان به همراه شماره مجوزش را به انها ارایه دهید .

 

خود را ثابت کنید

نشان دهید که دنبال دیده شدن و پیشرفت هستید ( یادتان باشد قبل از این که در کشور دیده شوید باید در شهر و استان خود بدرخشید ) گام اول همینجاست ؛ شک نکنید برگزار کننده ها هم از اینکه فری جدید و با استعداد را معریفی کنند و ایتم هایشان زودتر پر شود خوشحالند ؛در ابتدا میتوانید رایگان و بعنوان سکوی پرتاب و دیده شدن جلو بروید . در ادامه و بعد از جا افتادن  هم به هیچ وجه رایگان استیج نروید …

روابط

سعی کنید روابط تان را قوی کنید با افراد سرشناس اشنا شوید ؛ با افرادی معاشرت کنید که ارزش وقت گذاشتن داشته باشند و شمارا بالا ببرند . دنیای مجازی رو منفجر کنید همیشه استوری بگذارید کانال داشته باشید از تمامی اجراها تمرینات ؛وقت های بیکاری پست بگذارید وببینید که کم کم دارید مخاطب و هوادار جذب میکنید ؛لایو بگذارید و با مخاطب صجبت کنید اهداف و برنامه های پیش رو رو برایشان توضیخ دهید .

 

 

کم کم بعد از حساسیت های فراوان روی ترانه ها و موسیقی کارتان حرفه ای تر میشود . اینجاست که باید به همه جا سربزنید علاوه بر شهر خودتان که حتما باید همه موزیسین ها و خواننده هایش را بشناسیدو در ارتباط باشید خارج از استان هم رابطه هارا قوی کنید و هیچ وقت خودتان را دست کم نگیرید .کم کم وقت این است که مدیر برنامه پیدا کنید ؛بگذارید بگویم مدیر برنامه کیست ؟ کسی که کارهای حقوقی و هماهنگی هارا برایتان انجام دهد ؛کسی که دقیقا هدف شما برایش هدف اصلی است و میخواهد با شما برند شدن را تجربه کند و یا شمارا برند کند ؛

سوددهی

اگر زرنگ باشد میتواند قرار داد ببندد و در ازای 3-5-10سال با بستن شرایطی سرمایه گذاری کند و در ادامه در درصد سودتان سهیم شود و یا سرمایه گذاری نکند اما همانند یه کارپرداز امور حقوقی و هماهنگی های شمارا انجام دهد و درصد کم تری از درامد اجراهایتان را سهیم شود .

 

 

 

 

در این مرحله اصلا نباید تنهایی جلو رفت ؛جدا از پرستیژ کار شما کسی را میخواهید که دغدغه های اخذ مجوز ؛دوندگی های بستن قرار داد اجرایی؛دوندگی های قرار دادن شما در لیست خوانندگان فلان برنامه اجرایی را بردوش بگیرد . مدیر برنامه باید باهوش باتجربه و دارای اطلاعات باشید و تا حد مناسبی اطلاعات داشته باشد ؛شخص کی سریع قهر میکند ؛شفاف نیست ؛صداقت ندارد؛تعهد ندارد (بستن قرارداد موجب تعهد میگردد پس این را جا نیندازید) یادتان نرود شما فقط و فقط باید برروی هنر خود و پیشبرد اثرتان تلاش کنید. انشاالله در پست های بعدی تجربه های بیشتری برای از این جا به بعد در اختیارتان قرار میدهیم.

نوشته : مجوز اهنگ

اینستاگرام ما

 

از خدمات ویژه ما :

دریافت انلاین مجوز اهنگ|دریافت انلاین مجوز البوم

دریافت مجوز موزیک ویدیو

 

 

شروع خوانندگی

 

از خدمات مجوزاهنگ :

دریافت انلاین مجوز اهنگ ؛شعر و ترانه|دریافت انلاین مجوز البوم

ثبت انلاین اهنگ پیشواز

انتقال سریع به سایر موضوعات ما :

صفحه اصلی

ثبت آهنگ پیشواز / ساخت کد اهنگ پیشواز

پخش داخلی اثر و فروش بین المللی

دریافت مجوز تک اهنگ|طریقه دریافت مجوز تک اهنگ

دریافت مجوز موزیک ویدیو

دریافت مجوز کتاب گویا

فروش فیزیکی و دیجیتالی البوم و تک ترک

 

مجوزاهنگ؛مجوز اهنگ؛هزینه مجوز اهنگ پاپ؛مجوز اهنگ؛مجوزالبوم؛صدور مجوز البوم؛مجوز تک ترک؛اخذ مجوز ارشاد؛مجوز اهنگ پاپ از ارشاد؛ شرایط مجوز البوم ؛شرایط مجوز تک ترک

افکار خود را به اشتراک گذارید

جای گذاشتن کد تبلیغ از
قابچین